Gospodyni Dwumiesięcznik

“Gospodyni” to  jedyny społeczny magazyn dla kobiet mieszkających na terenach wiejskich. Pismo może pochwalić się już niemal 65-letnią tradycją na polskim rynku prasowym. Pierwsze wydanie “Gospodyni” ukazało się w 1957 roku.  W powojennej Polsce było to jedyne czasopismo skierowane do kobiet mieszkających na wsi. W latach 70. XX wieku “Gospodyni” co tydzień docierała do przeszło 500 tys. polskich domów.

Dziś “Gospodyni” to czasopismo dla aktywnych i zapracowanych kobiet, które poszukują inspiracji. Dla kobiet nade wszystko przywiązanych do uniwersalnych wartości: rodziny, miłości, przyjaźni, tradycji. Kobiet, które odważnie idą przez życie i potrafią dzielić się swoim doświadczeniem. Czytelniczki “Gospodyni” niezwykle często angażują się w działalność społeczną, np. w kołach gospodyń wiejskich.

“Gospodyni” jest magazynem obejmującym swoją tematyką szeroką paletę zagadnień dotyczących życia współczesnej mieszkanki wsi. W każdym numerze prezentujemy portrety kobiet zaangażowanych w działalność na rzecz lokalnej społeczności, zachowania dziedzictwa kulturowego swojej wsi i regionu, kobiet aktywnych zawodowo, ciekawych, nietuzinkowych osób. Podróżujemy po naszym pięknym kraju. W wywiadach i reportażach przedstawiamy zjawiska społeczne i obyczaje. Radzimy jak wychowywać dzieci, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak dbać o zdrowie i urodę oraz jak uprawiać ogród, podglądamy zielarki, uczymy się robić znakomite nalewki. Przypominamy dawne przepisy, regionalne dania udostępniane redakcji przez koła gospodyń wiejskich,  nasze czytelniczki, ale też proponujemy dania nowe, przywiezione z podróży po świecie. Proponujemy krzyżówkę, polecamy dobre książki, wspominamy stary humor z archiwalnych numerów czasopisma.


Tradycja, bliskość i wiarygodność to trzy słowa używane najczęściej przez Czytelniczki w odniesieniu do “Gospodyni”.

PRENUMERATA GOSPODYNI

Copyright © 2024 - Edukram - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja WEBTEC Agencja Interaktywna